Základová deska

Pokládka izolační fólie

První akce roku

První akcí letošního roku byla instalace protiradonové fólie sikaplan wp 1100-15hl v celé ploše desky. Přesně tento typ mi určil radonový posudek, pořízený jako podklad pro stavební povolení.

Jakmile to počasí trochu dovolilo, domluvil jsem termín pokládky s firmou, která práci provedla. Byl to jeden z teplejších a slunečných březnových dní a na pozemku se už téměř nikde nenacházel sníh.

Začalo se brzy ráno. Nejprve bylo potřeba koštětem odmést kaluže vody, které se bohužel tvořili v některých místech desky. Pěkně se ukázalo, kde je deska trochu nerovná. Jde o pár centimetrů. Dále se položila geotextilie a na ni pásy fólie, které se k sobě přitavily. Bylo vcelku větrno a tak se pásy museli průběžně zatěžovat, protože na svém určeném místě sami prostě zůstat nechtěly a vítr je z jednoho konce obracel. Nakonec se natavily prostupy, těch máme celkem 14. Celá akce zabrala cca 2 hodiny. Na doporučení jsem fólii přibil asi 2cm od okraje do ztraceného bednění v rozestupu tak dvou metrů nástřeláky. Tím se zaručí, že se až do betonáže krycí betonové vrstvy fólie ani nehne a otvory v úplném okraji fólie ničemu nevadí.

Instalace folie
Instalace folie
Instalace folie
Instalace folie

Ten samý den jsem nechal dovézt 10t štěrku frakce 0/63 do příjezdu k prostoru garáže. Potřebuji se dostat technikou snadno k desce a původní rozježděný terén byl velkou komplikací. Štěrk mi bagr rozhrnul a ujezdil takže nic nebránilo tomu, aby mi nákladní auto mohlo složit dalších 10t betonářského písku před budoucí garáž. V tomto prostoru se totiž bude míchat beton pro přebetonování fólie. Chceme si to udělat ručně a tím chytit co nejlepší rovinu, aby se v budoucnu ulehčila práce ať už se zakládáním zdiva, tak i s pokládkou podlahového polystyrénu apod. Proto bude lepší přesun betonu v kolečkách z vrchní části pozemku na desku, než z té spodní, kde se dříve míchal beton pro ZB. V těch místech mimochodem zůstalo odhadem dalších 10t starého písku, který je potřeba přesunout ,,nahoru“.Štěrk do příjezdu

štěrk do příjezdu
štěrk do příjezdux
Rozhrnuto
Rozhrnuto
Písek v místě míchání betonu
Písek v místě míchání betonu

Takže další akcí bude betonáž. Snad koncem března, ale uvidíme co nám počasí a hlavně noční teploty umožní.

Related posts

Leave a Comment

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat