Ruční dohledání
Základová deska

Přípojka vody a kanalizace

Beze mě

Práce na desce jsou ukončeny a pokračování je v plánu hned jak to počasí v novém roce dovolí. Při kopání pasů nám bagrista rovnou vykopal přípojku vody, aby bylo možné se napojit pro použití vody na stavbu. Výkop zůstal až do teď otevřený a zasypávat by ho byla škoda. Muselo by se znovu kopat při připojování přívodu do desky. Proto jsme domluvili na 4. listopadu malý bagr a rovnou provedli připojení kanalizace společně s vodou ve stejném výkopu. Byla to první akce, které jsem se nezúčastnil a sledoval jen fotky, které mi Mirečka v průběhu posílala. Bylo to v sobotu a já měl zrovna pracovní víkend a bagrista mohl po delší době právě jen tento víkend tak jsem se účasti vzdal. Společně s ní se o vše opět postarali na jedničku naši šikovní otcové.

Ruční dohledání
Ruční dohledání
Bagr v akci
Bagr v akci
Bagrování
Bagrování
Začátek pokládky potrubí
Začátek pokládky potrubí
Pokládka kanalizace
Pokládka kanalizace
Pokládka kanalizace
Pokládka kanalizace
Čistící kus

Zhruba metr od prostupu do desky byla na kanalizaci  (KG 160) přidána čistící odbočka pro možnost případného pročištění zácpy kanalizačního potrubí.

Čistící kus kanalizace
Čistící kus

Zima byla už dost blízko a všichni byli na konci dne pořádně vymrzlí. Voda se připojila ale nenatlakovala a výkop se zasypal. Na jaře už budeme odebírat vodu přímo z přívodu na desce, kde bude umístěn i vodoměr, který byl doposud přichycen venku z boku stavební boudy.

Podobnou trasou jako tento výkop půjde v budoucnu i hlavní přívod elektřiny. Ten jsem nyní nechtěl pokládat. V plánu je kabel CYKY-j 4×16 v délce asi 30 metrů a nechat ho nepřipojený jen tak v chráničce mi přišlo zbytečné. V elektroměrném sloupku je nyní připojený kabel ke staveništnímu rozvaděči. Mohl by se najít nějaký nenechavec, který by kabel v tu chvíli potřeboval víc než já a kupovat při jeho ceně nový by se mi pak moc nechtělo. I když vytáhnout ho z průchodky při jeho tvrdosti a délce 30 m by asi nebylo jen tak, ale proč to riskovat.

Terén

Výkop se zasypal a místo původního povrchu máme teď v okolí stavební boudy všude mazlavé bahno. Uvidíme jak dlouho bude na jaře trvat než hlína vyschne a bude možné se normálně v těchto místech pohybovat. To plácání v bahně je v téhle etapě stavby to nejhorší.

Úplně poslední činností roku bylo obsypání desky hlínou. Hlavně v místech, kde zůstávalo skoro celé ztracené bednění odkryté. Nyní není nikde povrch od dna základových pasů v menší vzdálenosti jak 1 metr.

Obsypaná deska
Obsypaná deska
Obsypaná deska
Obsypaná deska

Náklady

bagr 1500 Kč
Potrubícca 2 500 Kč

Related posts

2 Thoughts to “Přípojka vody a kanalizace”

  1. Pavel

    nedávali jste nopovku pře zahrnutím základů? není potřeba?

    1. administrator

      Základy se přihrnuli jen na zimu, místy zůstaly odhaleny i betonové pasy tak aby při větších mrazech nedošlo k zamrznutí vody pod pasem. Letos budeme muset hlínu odkopnout před zateplením soklu polystyrénem a nejspíš dáme i nopovku, minimálně z vrchní strany desky. Bude se dávat polystyrén i přes první řadu cihel, tak jsme to chtěli provést najednou až budou zdi stát, další věc kdy vidím, že je lepší použít šalování desky pomocí polystyrénu.

Leave a Comment

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat