Přípravy

Rozhodnutí stavět

První seznámení

Zdravíme Vás všechny, které zajímá průběh naší stavby. O tom co vlastně stavíme a jak by náš dům měl v konečné fázi vypadat budu psát později.

Jmenuji se Zbyněk a s mojí přítelkyní Mirkou jsme se rozhodli pro stavbu svého vlastního bydlení. V současné době bydlíme v klasickém panelákovém podnájmu a jelikož oba pocházíme z vesnice a rodinných domů. Postupem času bylo jasné, že chceme pryč, do vlastního. Původní plán stavby ve větším městě popřípadě v jeho těsné  blízkosti neměl dlouhého trvání. Ceny parcel v těchto lokalitách se nám zdály přemrštěné. Od dětství jsme zvyklí dojíždět ať už do školy nebo později do zaměstnání, takže když se naskytla možnost koupě pozemku v naší oblíbené vesnici, z které oba pocházíme. Bylo rozhodnuto.

Stavební parcely v obci Svatoslav
Stavební parcely v obci Svatoslav
Pozemek po sečení trávy
Pozemek po sečení trávy
Rozhodnuto

Cena pozemku nízká, sítě připraveny na hranici pozemku a navíc spousta známých, díky jejichž pomoci půjde stavba mnohem lépe. Navíc krásný výhled do krajiny na jižní straně stavební parcely, prozatím zde není prodána ani polovina parcel z plánovaných sedmnácti. I díky tomu zatím nemáme žádné sousedy.  Takže rozhodnuto, chceme č.14 z nové zástavby.

Začátkem roku 2017 tedy proběhly všechny kroky k tomu, aby byl pozemek náš a od května stejného roku byl již pozemek přepsán.

Začala tedy příprava a přemýšlení o našem budoucím domečku. V mezičase bylo možné se věnovat navážení kamení. Toho není nikdy dost. Taky bylo zapotřebí někde sehnat stavební boudu. Chtěl jsem nějakou nástavbu nejlépe z V3S ale při zjištění na kolik si lidi cení i úplně zrezavělých a vybydlených kusů bylo potřeba vymyslet něco jiného. Nakonec se podařilo. Máme pěknou starou chatku asi 2,5 na 3 m. Po lehkých úpravách a opravách po převozu je suprová. Kadibudku jsem vyrobil z trámků a dveří ze starých skříní od rodičů.

Budka zatím ještě bez dveří
Budka zatím ještě bez dveří

V té době se už ale intenzivně pracovalo na tom jak bude dům vypadat, o tom ale v dalším článku.

Náklady

Pozemek 160 800 Kč
El. přípojka 12 500 Kč
Elektroměrný sloupek7 078 Kč
Daň z nabytí nemovitosti6 432 Kč
Kolek katastr 1 000 Kč

Related posts

5 Thoughts to “Rozhodnutí stavět”

 1. Pavel Gondek

  přeji hodně štěstí se stavbou. sám jsem ve fáze tvorby projektové dokumentace. určitě budu chodit k vám pro inspiraci. lze nastavit, abych byl po přidání nového článku informován na email?

  1. administrator

   Dobrý den, děkujeme a také přejeme ať se stavba daří. Pro informování o nových článcích jsem přidal na úvodní stránku možnost přihlášení k odebírání novinek. Červeného hlášení po odeslání údajů si nevšímejte, na tom pracuji.

   1. Pavel

    přihlášeno 😉

 2. Semiš

  Zdravím, super stránky, občas příjdu pro inspiraci. My jsme ve fázi výkopů. Jen první nesmělý dotaz prosím: Jak jste se dostali na takovou krásnou cenu za pozemek ? Měli jste ho už hodně dopředu ? Děkuji 🙂

  1. administrator

   Dobry den, cena pozemku je v této vesnici prostě taková, chtěli jsme stavět někde poblíž Brna, ale tam byl problem dostat se pod 2000 za m2 a tak bylo jasno.

Leave a Comment

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat