Kryptoměny

Kryptoměna Pí – jednoduchý způsob jak ji získat pomocí mobilu

těžba pí
Zdroj: minepi.com

Proč těžit kryptoměnu Pí

Myšlenka těžby tzv. coinů kryptoměny Pí pomocí mobilních telefonů, které u sebe nosí každý a tráví na nich denně třeba i několik hodin. Vznikla u odborníků na Standfordské univerzitě, kteří stojí za vznikem tohoto projektu. Vizí kryptoměny Pí ( ano π, neboli Ludolfovo číslo) je férovější přístup k získávání kryptoměn, ke které se tak bude moci dostat mnohem širší okruh uživatelů. Zároveň nebude těžbou nijak zvlášť nezatěžovat životní prostředí. Jako tomu je u těžby zaběhlých virtuálních měn pomocí výkonných počítačových sestav, specializovaných těžebních RIGů nebo těžebních farem.

Technologie Pí

Pí je založen na technologii Blockchain , což je speciální druh distribuované decentralizované databáze uchovávající neustále se rozšiřující počet záznamů. Na stejné technologii je založena spousta dalších kryptoměn (Bitcoin aj.).

Jak tvůrci sami prezentují, nemělo by se u této měny stát, že bude docházek k enormnímu hromadění coinů u úzké skupiny těžařů. Toho chtějí docílit tím, že každý kdo chce těžit, může mít pouze jednu aplikaci v jednom telefonu. Komunita se navíc rozrůstá pomocí doporučení aktivních uživatelů.

Výhodou také je, že aplikace nijak zvlášť nezatěžuje baterii a potřeba mobilních dat je minimální.

Současnost

V současné době ( Březen 2021) probíhá testování Pi peněženky a předpokládané uvedení na burzu a tím i možné zhodnocení natěžených ,,coinů“ je v plánu na přelomu roků 21/22. Komunita se rychle rozrůstá. Nyní má více jak 13M uživatelů. A z toho plyne, že čím dřív začnete s těžbou, tím více se vám podaří získat měny, která jisty potenciál k zhodnocení má. Nehledě na to že to v podstatě nic nestojí, pouze pár vteřin času denně ale o tom více níže.

A co že je tedy třeba a jak začít s mobilní aplikací?

Jak už bylo zmíněno, stačí vám smartphone, nainstalovanou aplikaci Pi Network buď z odkazu zde a nebo z Google Play popř. z App Store.

Při registraci můžete použít v kolonce Inviation code slovo ,, mikulaszby„. V takovém případě dostanete vy i autor tohoto článku, který vás tímto do komunity pozval, po jednom coinu.

No a po úspěšné registraci se hned rozběhne těžba. Dalším krokem by mělo být ověření vašeho mobilního čísla v nastavení profilu. Bylo by nemilé po nějaké době kvůli neověřenému číslu o výtěžek přijít.

Klik mobil
Zdroj: Pixabay.com

A je to, teď už jen těžit

Teď už jen stačí po dokončení každého těžebního cyklu tj. každých 24hodin otevřít aplikaci a stisknout ikonku blesku aby se těžba nezastavila, to je vše. Navíc po dokončení třech cyklů můžete přidat přátelé prostřednictvím propojení telefonních čísel. Tím si oba trochu zvýšit hodinový těžební výkon.

Dále je zde k dispozici chat, kde se dá komunikovat s ostatními těžaři a sdílet si zkušenosti. V poslední době vznikají také nové FB skupiny, které se této kryptoměně věnují více.

Takže proč to nezkusit.